Kurumsal Logo Tasarımı


  Logo Ve Önemi


Logo, kurumsal kimliğinizin ve firmanızın temelini oluşturan etkendir. Tüm hizmet ve ürünlerinize yansıtmış olduğunuz karakteristik özelliklerin, sizin ve müşterilerinizin arasında en özele indirgenmiş hali logodur diyebiliriz. Bu yüzdendir ki  logo,  diğer bütün unsurları etkileyen başat faktördür.

Üzerine bu kadar anlamın yüklendiği bir logonun tasarımı konusunda da dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Tasarım sürecinde şıklık kadar sadeliğin de bir o kadar önemi vardır. Anlaşılabilir ve akılda kalıcı olması yanı sıra seçilebilir ve ayırt edilebilir olması; işinizi yaparken müşteri gözünde imajınızın pekişmesi ve vermek istediğiniz mesajın anlam kazanması, dolayısıyla yaptıpınız iş ve yansıttığınız değerlerin bir bütünlüğe kavuşması çok önemlidir.Logo Tasarımı Çalışma Sürecimiz:


Projelendirme
İhtiyaçlarınıza yönelik logonun sektörünüze ve/veya sunmakta olduğunuz ürün veya hizmete göre planlanarak şekillendirilmesi gereklidir. Projelendirme aşamasında  logonuzun ana fikri belirlenir ve buna uygun önerilerde bulunuruz.
Değerlendirme

Bu aşamada birçok farklı taslak logo hazırlanır ve bunlar bir ön elemeden geçirildikten sonra tarafınıza sunulur ve sunulan logolar arasından istişare ile  belirlenen logo tasarımı üzerinde yoğunlaşılır. Sonrasında belirlenen tasarım üzerinde alternatifler (duruş açısı, hizalamalar, yer değişiklikleri vb. gibi) oluşturularak tekrar tarafınıza sunulur. Bu alternatifler dahilinde logo çalışması karar verilen tasarım ile sonlandırılır.

Teknik

Sizin için hazırlanan logo tasarımı kesinlikle vektörel olmalıdır. Vektörel olmayan tasarımlar, baskı veya reklam çalışmalarında deforme olacak ve detay kayıpları meydana gelecektir. Oysa ki vektörel olarak hazırlanan tasarımlar, istenildiği kadar büyütülmesi veya istenildiği kadar küçültülmesi halinde detay kaybetmeyecek ve standartını her daim koruyacaktır.
Sonuç
Belirlenen logo tasarımı, vektörel ve diğer dosya türevleri ile tarafınıza teslim edilir. Aynı zamanda sizin için hazırlanan tasarım çalışması kendi arşivimizde saklanarak, daha sonra talep edilmesi halinde tekrar tarafınıza gönderilir. 

Neden Bizi tercih etmelisiniz?

Bizi başkalarından ayıran en önemli farkımız: fikir ve eleştirilere son derece açık olmamızdır. Bizimle çalışan müşterilerimizle işe başlamadan önce görüşmeler yapar, grafik tasarım hakkında yapılacak işe dair temel bilgiler vererek müşterilerimizin isteklerini iyice anlarız. İşinizi en iyi bilen yine sizsinizdir prensibinden yola çıkarak hareket ederiz ancak katacağımız kendi yorumumuz ile emsalsiz tasarımlar yaratırız. Markanızın bulunduğu sektörlerle ilgili tüm örnekleri inceler, tasarımlara başlamadan önce beyin fırtınası yaparak farkınızı ortaya koyarız. Bunu niye yaparız? Çünkü BİLİNÇLİ marka sahipleriyle çalışmak bizim en sevdiğimiz iştir. Her türlü dayatmadan kaçınmak gerektiği inancını taşıyoruz...

Tasarım sektöründe tercih ettiğiniz ekip veya ajansların mutlaka portfolyasına bakmanızı, sizde iyi ya da kötü nasıl bir izlenim bırakıyor ve bugüne kadar neler yapmışlar inceleyin. Aydın Bilişim olarak referanslarımızın çoğunu yayınlamasak bile size fikir verecek kadar kabarık sayıda sitemizde mevcuttur. 

Tasarımcı ile birebir görüşme

Aydın Bilişim Hizmetleri tasarımlar için aracılık eden bir yapı üzerine kurulmamıştır. Her konsept, logo, amblem veya kurumsal kimlik bizim için ayrı değer taşıdığından, gerek işe başlarken, gerekse iş sürecinde hatta iş tesliminden sonra bile tasarımcılarımız ile iletişimde olabilir ve fikirlerinizi bize serbestçe söylebilirsiniz... 


Yorumlar - Yorum Yaz